הרמת סינוס והשתלת עצם

השתלת שיניים הפכה להליך מקובל ביותר, העונה על צורך בסיסי של המטופלים. הצורך להתגבר על חוסר שיניים ועל תותבות לא נוחות או לא אסתטיות. מכיוון שאת השתלים יש להלביש על תשתית של עצם, עולה השאלה מה עושים כאשר יש חוסר עצם? רפואת השיניים מצאה לכך פתרון בדמות הרמת סינוס והשתלת עצם. ואם שמעתם כי ניתן לבצע פרוצדורה זאת אך ורק על ידי ניתוח, כדאי לדעת שיש גם מה שנקרא הרמת סינוס ללא ניתוח.

מתי צריך לבצע הרמת סינוס

לא קיימת אחידות בעצם הלסת אצל כלל הציבור. יש כאלה שבאופן טבעי התברכו בעצם לסת עבה יותר וחזקה יותר. אחרים, לא שפר כל כך מזלם. יותר מכך, קיים תהליך טבעי של ספיגת עצם הלסת. תהליך כזה מוגבר במיוחד כאשר קיים חוסר בשיניים, אז ספיגת העצם מואצת. במצבים כאלה ניתן ולפעמים אפילו צריך לבצע הרמת סינוס והשתלת עצם. לאחר מכן, ניתן להמשיך ולבצע את ההשתלה באחת השיטות המקובלות, כדוגמת אול און פור או העמסה מידית.

מה קורה אם לא מבצעים הרמת סינוס

אם מנסים לבצע השתלת שיניים, בין אם מדובר על השתלות ביום אחד ובין אם מדובר על השתלה בשיטה אחרת, חיוני לבצע הרמת סינוס והשתלת עצם במידה וזוהה חוסר עצם. אם מבצעים את ההשתלה בחופזה מבלי לבצע הרמת סינוס והשתלת עצם כאשר הדבר נחוץ, השתל לא ייקלט היטב ולא תהיה אחיזה מספקת לשתלים ולמבנה המולבשים עליהם. חסר לכם מידע לגבי הרמת סינוס ללא ניתוח? אל תהססו. ד"ר אנדי בויאנג'ו יענה בסבלנות הראויה לכל שאלותיכם.

כאשר מגלים בבדיקת ההתאמה כי נחוצים הרמת סינוס והשתלת עצם ניתן לנקוט בצעדים הרצויים. כך ניתן למנוע פגיעה בחלל הסינוסים. כך ניתן להשתיל את השיניים באחריות המקצועיות הראויה. הרמת הסינוס והעיבוי של הלסת נעשים יחד כאשר אפשר להשתמש בתהליך הזה בעצם מתרומה עצמית ולעיתים בחומרים תחליפיים. לאחר ההחלמה, ניתן לבצע אול און פור. רוצים לדעת אם אתם יכולים לעבור השתלות ביום אחד? ד"ר אנדי בויאנג'ו ישמח לקיים בדיקת התאמה מקיפה.