The name of the treatment here

במרכז הרפואי דר’ אנדי בויאנג’ו, המטופל מקבל ליווי אישי מראשית התהליך בשלב הייעוץ, במהלך הטיפול וכן לאחר הטיפול (“תחזוקה ושימור”).

 

צוות המרפאה של דר’ אנדי:
הצוות מנוהל על ידי דר’ אנדי בויאג’ו
מנהלת אדמינסטרטיבית, צוות מזכירות, סייעות, שינניות, רופאים משמרים, רופאים משקמים  בליווי טכנאי אומן המנהל צוות טכנאים, ייעוץ רפואי וליווי אישי.

*בין צוות המרפאה ישנם דוברי עברית ורוסית.

מה הם שתלים דנטליים?
שתל דנטאלי הוא תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. השתל נראה כמו בורגדיבל, עשוי מטיטניום (טיטניום הוא חומר שעובר אינטגרציה עם רקמות הגוף) באורכים של 8-16 מ”מ ובקוטר 3.3-5 מ”מ, השתל מעוגן בעצם הלסת ומהווה בסיס להחזקת כתר או גשר. כיום קיים מגוון רחב של שתלים, כל מתרפא והאנטומיה של הלסתות שלו, כך שניתן להתאים את סוג השתל לצרכים הייחודיים שלו.קיימים מספר סוגים של שתלים ביניהם צילינדריים, חרוטיים, מוברגים ובלתי מוברגים. הרופא המשתיל והמשקם יקבעו את סוג השתל והמיקום הרצוי של השתל בלסת, והכוחות שיופעלו עליו. ביצוע שתלים דורש מיומנות וניסיון רב של אלפי מטופלים, התמקצעות וידע בפרוצדורות מורכבות, הבנה מעמיקה לגבי חלוקת עומסים, ביצוע שתלים באזורים עם גובה רכס (עצם) נמוך וכן יכולות מקצועיות של הרמת סינוס והגבהת רכס. כמו בכל תחומי הרפואה גם בתחום הדנטאלי קיימות בעיות מורכבות המחייבות רמה רפואית גבוהה. איכות הטיפול, תחושת הביטחון וסיכויי ההצלחה הגבוהים ניתנים להשגה רק באמצעות טיפול ע”י רופאים מוסמכים ומנוסים.
מה נדרש לפני ביצוע שתלים?
לפני ביצוע שתלים יש לבצע בדיקה קלינית ורנטגנית, כולל צילום של עצם הלסת. אחד הדברים החשובים שהרופא בודק הינו, המצאות עצם ברמה ובאיכות מספקת. הטיפול באמצעות שתלים דורש ידע וניסיון רב של הרופא המטפל ולכן יש להקפיד מיהו הרופא המבצע ומהי הכשרתו וניסיונו בתחום.
האם ניתן לבצע שתלים לכל אחד?
לרוב ניתן לבצע שתלים גם במקרים מורכבים ומסובכים אצל כל אדם בוגר, נדירים הם המקרים בהם לא ניתן לבצע השתלות מסיבות רפואיות. גיל כרונולוגי בלבד אינו מהווה מניעה מביצוע של שתלים, גם מתרפאים מבוגרים מאד (גם בשנות התשעים לחייהם) יכולים ליהנות מיתרונות השתלים. אולם, קיימים מצבים רפואיים שמעלים את הסיכון לקליטה תקינה של השתלים כמו עישון כבד, סכרת לא מאוזנת, אוסטאופורוזיס לא-מטופלת.
מהו המיצוי התאי ומה חשיבותו?
המיצוי התאי מחקה את תהליך הריפוי הטבעי של הגוף בהבאת ריכוז גבוה של גורמי צמיחה לאזור ההשתלה, המיצוי מעודד יצירת כלי דם חדשים באזור המנותח, עוצר דימום, משפר צמיחה מחודשת של הרקמות, ממעיט יצירת צלקות ניתוחיות, מעודד יצירת ושיחלוף עצם חדשה, מפחית כאב, מקטין את הסיכונים לזיהום ומקצר את זמן הריפוי. התהליך בטוח לשימוש, אינו מזוהה ע”י הגוף כחומר זר, נקלט ומתקבל בצורה טבעית בגוף ולכן הוא מוצר לא רעיל ואינו מעודד תגובה אלרגית. בנוסף הוא מפחית את סכנת הזיהום וממעיט את הסיכון לסיבוכים, כמו-כן הוא מפחית את הבצקת ומגביר את סכויי קליטת השתלים והעצם המושתלת.
מהן תופעות הלוואי? ומהו תהליך ההחלמה?
תופעות הלוואי אחרי השתלה הן פשוטות. בדרך כלל תופעות מינימאליות  יתכן שתהיה מעט נפיחות ומעט כאב ולכן כדאי להיעזר במשככי כאבים. לאחר ביצוע שתלים תהליך ההחלמה הוא קל יחסית, בד”כ הוא אורך יומיים שלושה ולעיתים הוא מלווה במעט בצקת באזור המושתל (חיצונית). כאשר מבצעים השתלת עצם הסיכוי לנפיחות גדול יותר, מבחינת עוצמת הכאב המתואר ע”י רוב המטופלים הוא בדרגה בינונית, השימוש במיצוי תאי עוזר מאוד בהפחתת עוצמת הכאב והנפיחות לאחר הניתוח. אך יש לזכור כי כל מקרה הוא לגופו.

A free consultation session

Absolute professionalism

Modern and innovative clinic

Quick and painless treatment

Contact Us

Make an Appointment

Fill in the form below and the clinic representative will contact you during the working hours:

We work with a variety of insurance companies and health funds

leumit
download
harel-150x150
dikla-150x84
eylon
migdal